Մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանը 25 տարեկան է
Ապրիլի 14-ին ՀՀ ՊՆ մարշալ Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանում անցկացվել է հանդիսավոր միջոցառում` նվիրված ռազմաուսումնական հաստատության հիմնադրման 25-րդ տարեդարձին:
Հանդիսավոր միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը, բարձրաստիճան զինվորականներ, հյուրեր:
Տարեդարձի կապակցությամբ շնորհավորելով կրթական հաստատության ղեկավարությանը, դասախոսական և կուրսանտական կազմին` ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վիգեն Սարգսյանը բարձր է գնահատել ռազմական ավիացիոն համալսարանի դերը ռազմական ավիացիայի, կապի և հակաօդային պաշտպանության զորատեսակները արհեստավարժ կադրերով համալրելու, մեր երկրի գիտատեխնիկական և ռազմակրթական ներուժի ձևավորման գործում:
Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել է նաև, որ ռազմական կրթությունը պաշտպանական գերատեսչության համար ունի առանցքային նշանակություն, և պաշտպանության նախարարության կողմից արվելու է առավելագույնը՝ ռազմական կրթությունը մրցակցային դարձնելու և տնտեսության բոլոր ուղղություններում դրա ներգրավվածությունն առավել առարկայական դարձնելու համար:
Հանդիսավոր միջոցառման ընթացքում տեղի է ունեցել նաև համալսարանի նորակառույց զորանոցի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի հրամանով խրախուսվել են ռազմաավիացիոն համալսարանի ղեկավար կազմի մի շարք ներկայացուցիչներ, դասախոսներ և կուրսանտներ:

Военно-авиационному университету им. Маршала Арменака Ханперянца 25 лет
14 Апреля, 2018 20:30В торжественном мероприятии приняли участие исполняющий обязанности министра обороны Виген Саргсян, высокопоставленные военные, гости.
Поздравив руководство учебного заведения, преподавателей и курсантов, исполняющий обязанности министра обороны Виген Саргсян высоко оценил роль Военного авиационного университета в пополнении профессиональными кадрами подразделений военной авиации, связи и ПВО, а также формировании научно-технического и военно-образовательного потенциала нашей страны.
Виген Саргсян также подчеркнул, что военное образование имеет ключевое значение для оборонного ведомства, и Министерство обороны сделает все возможное, чтобы сделать военное образование конкурентоспособным и более предметной его вовлеченность во всех направлениях экономики.
Во время торжественного мероприятия состоялась также торжественная церемония открытия нового здания казармы университета. По приказу руководителя оборонного ведомства был поощрен ряд представителей руководства военно-авиционного университета, преподаватели и курсанты.