Թիվ 35 դպրոցում բացվել է Արմենակ Ուրֆանյանի անունը կրող հրաձգարան
Ապրիլի 3-ին Երևանի Ն. Գոգոլի անվան թիվ 35 հիմնական դպրոցում բացվել է 2016թ. ապրիլյան մարտական գործողությունների ընթացքում հերոսաբար զոհված վաշտի հրամանատար, «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանի ասպետ, կապիտան Արմենակ Ուրֆանյանի անունը կրող հրաձգարանը:
Կրթօջախի նախկին սան, հերոս զինվորականի անվան հրաձգարանի բացման արարողությանը ներկա են եղել ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը, ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության և Երևանի քաղաքապետարանի ներկայացուցիչներ, բարձրաստիճան այլ հյուրեր:
Միջոցառման ընթացքում դպրոցի սաները ներկայացրել են կապիտան Արմենակ Ուրֆանյանի անցած հերոսական մարտական ուղին: Հրաձգարանի բացման պատիվը վերապահվել է հերոսի մորը՝ Համեստ Ուրֆանյանին:
Ներկաները ծանոթացել են նորաբաց հրաձգարանի պայմաններին ու հնարավորություններին: Դիմելով ներկաներին, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Արտակ Զաքարյանը վստահություն է հայտնել, որ ռազմագիտության դասաժամերին հերոսի անունը կրող հրաձգարանում կրթօջախի սաները սովորելու են պաշտպանել ամենաթանկը` Հայրենիքը:

A shooting range named after Capt. Armenak Urfanyan, a Battle Cross Order of 1st degree awardee, opened at Yerevan’s Basic School 35 on 3 April. Company commander Urfanyan, heroically killed during the April 2016 combat actions, went to this school.
Attending the opening ceremony were First t Deputy Defence Minister Artak Zakaryan, MPs, representatives of the Ministry of Education and Science and Yerevan Municipality, as well as other high-ranking guests.
The pupils of the school presented the heroic life of Capt. Urfanyan. The honour of the opening was given to the hero's mother, Hamest Urfanyan.
The participants of the event studied the facility. First Deputy Minister Zakaryan said he was sure that at the military training lessons held at the shooting range named after the hero, the pupils of the school would learn to protect the most precious thing, the Homeland.