16 Մարտի, 2018 10:58
Մարտի 14-ից 16-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել է Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողության ծրագրի գնահատման, պլանավորման և վերանայման գործընթացի գործընկերության նպատակների արդիականացման ամենամյա աշխատանքային հանդիպումը: Քննարկումներն ամփոփվել են ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական պլանավորման տնօրեն Պոլ Սևերոյի և ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի մասնակցությամբ:
Անհատական գործընկերության գործողության ծրագրի ու Պլանավորման և վերանայման գործընթացի գնահատման արդյունքում Հյուսիսատլանտյան դաշինքի հետ համագործակցության նպատակներն ու ծրագրերը կհամապատասխանեցվեն ՀՀ պաշտպանական բարեփոխումների, զինված ուժերի արդիականացման ծրագրի և փոխգործունակ կարողությունների զարգացման պահանջներին:

16 March, 2018 10:58
The annual meeting of the Armenia-NATO Individual Partnership Action Plan (IPAP) for evaluation, planning and review process of partnership objectives was held at the Armenian Ministry of Defence on 14- 16 March. The discussions were finalised with the participation of NATO Defence Planning Director Paul Severo and Levon Ayvazyan, Head of the Armenian Defence Ministry's Defence Policy Department.
As a result of the Individual Partnership Action Plan and Planning and Revision Process evaluation, the goals and plans of the cooperation with the North Atlantic alliance will be be harmonized with the Armenian defence reforms, the armed forces modernisation programme and the interoperable capacity building.