ՊՆ կենտրոնական ապարատի կառույցների հետ անցկացվել են մարտավարաշարային պարապմունքներ
Փետրվարի 27-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում, զինված ուժերի պատրաստության պլանի համաձայն, ՊՆ կենտրոնական ապարատի կառույցների հետ անցկացվել են մարտական պատրաստականության մարտավարաշարային պարապմունքներ:
Պարապմունքների շրջանակում վաղ առավոտյան հայտարարվել է ուսումնական տագնապ, անձնակազմը բերվել է մարտական պատրաստականության բարձր աստիճանի:
Ստանալով համապատասխան ազդանշանը` ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ, ԶՈՒ ԳՇ վարչությունների և առանձին բաժինների զինծառայողներն ու քաղաքացիական հատուկ ծառայողները սահմանված կարգով և համապատասխան հանդերձանքով ներկայացել են ծառայության վայր:
Ուսումնական պարապմունքի նպատակն էր ամրապնդել ՊՆ կենտրոնական ապարատի անձնակազմի տեսական գիտելիքներն ու գործնական ունակությունները մարտական պատրաստականության բարձր աստիճանների բերման ժամանակ, բարձրացնել ֆունկցիոնալ պարտականությունների և մասնագիտական գիտելիքների իմացության և դրանք ըստ անհրաժեշտության կիրառելու կարողության աստիճանը:
Ողջունելով անձնակազմին ՊՆ վարչական համալիրի շարահրապարակում` ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Մովսես Հակոբյանն ընդգծել է զինված ուժերում մարտավարաշարային պարապմունքների անցկացման կաևորությունը և հորդորել է չթուլացնել զգոնության աստիճանը` անհրաժեշտության դեպքում ծառայողական գործառույթները ժամանակին և օպերատիվորեն կատարելու համար:

27 February, 2018 09:40
Under the Armed Forces training plan, a tactical drill was conducted for the MOD central apparatus subdivisions at the MOD facilities on 27 February.
As part of the drill, a practice alert was declared early in the morning. The personnel were brought to the high level of combat readiness.
After receiving the corresponding alert signal, the servicemen and special civil servants of the Defence Ministry, the Armed Forces and the General Staff, reported to their relevant places of service in appropriate outfit and as prescribed by the relevant rules.
The goal of the drill was to bolster the theoretical knowledge and practical skills of the MOD central apparatus staff in a high level combat readiness state, to enhance their command of their duties and professional knowledge, as well as their skills to apply them as needed.
Greeting the personnel, Chief of General Staff Col. Gen. Movses Hakobyan emphasized the importance of conducting drills in the armed forces, and urged to maintain appropriate alertness so they can perform their duties in a timely and effective manner.