ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալն ընդունել է Հայաստանում Մեքսիկայի դեսպանին
Փետրվարի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների նորանշանակ դեսպան Նորմա Պենսադո Մորենոյին (նստավայրը` ք. Մոսկվա):
Արտակ Զաքարյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ առաքելության ընթացքում:
Զրույցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը ներկայացրել է ՀՀ պաշտպանական քաղաքականության առանձահատկությունները, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի շուրջ զարգացումները: Քննարկվել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք բնագավառներում համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:
Դեսպան Մորենոն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար՝ վստահեցնելով, որ առավելագույն ջանքերը կներդնի երկկողմ համագործակցության ամրապնդման և խորացման համար:

1 February, 2018 20:25
Armenian First Deputy Defence Minister Artak Zakaryan received on February 1 Norma Pensado Moreno, the newly appointed ambassador of Mexico to Armenia (residence in Moscow).
Artak Zakaryan congratulated the ambassador on her appointment and wished her success during her mission.
In the course of the conversation the First Zakaryan briefed the ambassador on the Armenian defence policy, the developments in the Nagorno Karabakh conflict. The possibilities of developing cooperation in a number of areas of mutual interest were discussed.
Ambassador Moreno thanked for the reception, assuring that she would do her best to strengthen and deepen the bilateral cooperation.