ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Հունվարի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցության շրջանակներում 2017թ. ընթացքում կատարված աշխատանքները և նախանշվել են 2018թ. համագործակցության հիմնական ուղղությունները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը համառոտ ներկայացրել է այն ուղղությունները, որոնք ընդգրկվելու են զինված ուժերի արդիականացման 7-ամյա ծրագրում և որոնց շուրջ ակնկալվում է զարգացնել համագործակցությունը ԱՄՆ հետ:
Ռիչարդ Միլսն իր հերթին ընդգծել է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համագործակցությունը շարունակելու ԱՄՆ պաշտպանական գերատեսչության պատրաստակամությունը: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել 2018թ. ընթացքում Երևանում հայ-ամերիկյան երկկողմ պաշտպանական խորհրդակցությունների անցկացման վերաբերյալ, որի ընթացքում կհամաձայնեցվի հետագա համագործակցության ընդհանուր տեսլականը:

Министр обороны РА принял Чрезвычайного и полномочного посла США в РА
Министр обороны РА Виген Саргсян 16 января принял Чрезвычайного и полномочного посла США в РА Ричарда Миллза.
В ходе встречи были подведены итоги выполненных в рамках двустороннего армяно-американского сотрудничества в области обороны в 2017 году работ и намечены основные направления сотрудничества в 2018 году.
Министр обороны РА вкратце представил те направления, которые будут включены в 7-летнюю программу модернизации Вооруженных Сил и вокруг которых ожидается развития сотрудничества с США.
В свою очередь Ричард Миллз подчеркнул готовность оборонного ведомства США продолжать сотрудничество с министерством обороны РА в представляющих взаимный интерес сферах.
Была достигнута договоренность о проведении в 2018 году армяно-американских двусторонних оборонных консультаций в Ереване, в ходе которых будет согласовано общее видение дальнейшего сотрудничества.