ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Դեկտեմբերի 20-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել սահմանամերձ համայնքներում համակարգման ենթակա հարցերի լուծման նպատակով ստեղծված միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստի ընթացքում միջգերատեսչական հանձնաժողովի անդամները ներկայացրել են 2017 թվականին սահմանամերձ համայնքներում իրականացված ծրագրերն ու միջոցառումները, մատնանշել 2018 թվականի աշխատանքային գերակա  ուղղություններն ու ծրագրերը։
Զեկուցվել է, որ անցնող տարում գործուն քայլեր են ձեռնարկվել սահմանամերձ բնակավայրերի անվտանգության ապահովման, գործարար միջավայրի ձևավորման, շրջկենտրոնների և սահմանամերձ համայնքների միջև առկա զարգացման անհամամասնության հնարավորինս կրճատման, առկա սոցիալական խնդիրների լուծման ուղղությամբ։
Ամփոփելով նիստը՝ հանձնաժողովի նախագահ, պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդգծել է, որ ինչպես 2017-ին, այնպես էլ հաջորդ տարի հանձնաժողովի համար առաջնային կարևորության հարցը սահմանամերձ համայնքների բնակիչների անվտանգության ապահովումն է։ Վիգեն Սարգսյանը կարևորել է նաև սոցիալական հաջողված նախաձեռնություններին զուգահեռ ներդրումային կոնկրետ ծրագրերի ապահովումն ու սահմանամերձ համայնքներում նպաստավոր գործարար միջավայրի ստեղծումը։

Meeting of interdepartmental commission held at Ministry of Defence
The interdepartmental commission set up to address issues in border communities held its regular meeting at the Ministry of Defence on December 20.
The members of the commission reported on the projects and activities implemented in border communities in 2017, and pointed out the priority directions and projects of the 2018.
It was reported that active steps have been taken in the past year to ensure the security of the border settlements, to create a business environment, to minimize the developmental disparity between the regional centres and border communities, and to address existing social issues.
Summing up the meeting, Defence Minister Vigen Sargsyan, the chairman of the commission, underscored that as in 2017, the security of the residents of the border communities remains a priority for the commission in 2018 as well. Sargsyan also highlighted the importance of having concrete investment programs along with the already existing successful social initiatives, as well as creating favourable business environment in border communities.