7 Դեկտեմբերի, 2017 18:03
Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Ժոնաթան Լաքոթին:
Վ. Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպան Լաքոթին պաշտոնի ստանձնման կապակցությամբ և մաղթել նոր ձեռքբերումներ Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելության ընթացքում:
Ըստ պաշտպանության նախարարի՝ քաղաքական, տնտեսական և մշակութային ոլորտներում հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների ներկայիս բարձր մակարդակը պարտավորեցնում է զարգացնել համագործակցությունը նաև պաշտպանական բնագավառում:
Դեսպան Լաքոթն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության և բարեմաղթանքների համար, վստահություն հայտնելով, որ հայ-ֆրանսիական համագործակցության զարգացումը շարունակական բնույթ է կրելու:

7 December, 2017 18:03Armenian Defence Minister Vigen Sargsyan received on December 7 the newly appointed ambassador of France to Armenia Mr. Jonathan Lacote.
Sargsyan congratulated Ambassador Lacote on assuming office and wished new achievements during his diplomatic mission in Armenia.
Minister Sargsyan said that the current high level of the Armenian-French relations in the political, economic and cultural fields requires that cooperation in the defence sector be developed as well.
Ambassador Lacote thanked Sargsyan for warm reception and good wishes, expressing confidence that the development of the Armenian-French cooperation will be of continuous nature.