Նշվել է ՀՀ զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու կազմավորման 25-րդ տարեդարձը
Հոկտեմբերի 21-ին հրետանային ուսումնական ստորաբաժանումներից մեկում հանդիսավորությամբ նշվել է ՀՀ զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու վարչության կազմավորման 25-րդ տարեդարձը:
Զորատեսակի տարեդարձի կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի և ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի հրամաններով մի խումբ հրետանավորներ արժանացել են գերատեսչական մեդալների, պատվոգրերի և արժեքավոր նվերների:
Շնորհավորելով զինված ուժերի հրետանավորներին հոբելյանական տարեդարձի կապակցությամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը բարձր է գնահատել կրակային հզոր զորատեսակի՝ հրետանու դերը բանակի մարտունակության ապահովման գործում և հատուկ ընդգծել հրետանավորների դերակատարումը ապրիլյան մարտական գործողությունների ընթացքում հակառակորդին արժանի հակահարված հասցնելու  գործում:
Հանդիսավոր միջոցառման մասնակիցները ծանոթացել են հայրենական ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունների` հրետանային զորքերի համար արտադրվող որոշ արտադրատեսակներին և հետևել հրետանային ստորաբաժանումների ցուցադրական պարապմունքներին:

21 October, 2017 14:50
The 25th anniversary of the formation of the Armenian Armed Forces Missile Troops and Artillery Department was solemnly celebrated at an artillery training unit on October 21.
On this occasion, a number of artillerists were awarded with Department’s medals, diplomas and valuable gifts by the orders of the Armenian defence minister and the chief of the General Staff.
Congratulating the artillerists on the anniversary, Defence Minister Vigen Sargsyan praised the role of this powerful fire force -- the artillery -- in ensuring the army's combat readiness and emphasized the artillery’s role in retaliating the enemy during the April 2016 military operations.
The participants of the solemn event studied some of the products produced by the Armenian military industry for artillery troops and watched demonstrative trainings of artillery subdivisions.