Նշվել է ՀՀ զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու կազմավորման 25-րդ տարեդարձը
Հոկտեմբերի 21-ին հրետանային ուսումնական ստորաբաժանումներից մեկում հանդիսավորությամբ նշվել է ՀՀ զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու վարչության կազմավորման 25-րդ տարեդարձը:
Զորատեսակի տարեդարձի կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարի և ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի հրամաններով մի խումբ հրետանավորներ արժանացել են գերատեսչական մեդալների, պատվոգրերի և արժեքավոր նվերների:
Շնորհավորելով զինված ուժերի հրետանավորներին հոբելյանական տարեդարձի կապակցությամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը բարձր է գնահատել կրակային հզոր զորատեսակի՝ հրետանու դերը բանակի մարտունակության ապահովման գործում և հատուկ ընդգծել հրետանավորների դերակատարումը ապրիլյան մարտական գործողությունների ընթացքում հակառակորդին արժանի հակահարված հասցնելու  գործում:
Հանդիսավոր միջոցառման մասնակիցները ծանոթացել են հայրենական ռազմարդյունաբերական ձեռնարկությունների` հրետանային զորքերի համար արտադրվող որոշ արտադրատեսակներին և հետևել հրետանային ստորաբաժանումների ցուցադրական պարապմունքներին:

Отмечалось 25-летие ракетных войск и артиллерии ВС РА
21 Октября, 2017 14:5021 октября в одном из учебных артиллерийских подразделений Вооруженных сил РА торжественно отмечалось 25-летие формирования ракетных войски артиллерииВооруженных сил РА.
По случаю юбилея вида ВС, приказами министра обороны и начальника Генштаба ВС РА группа артиллеристов награждена ведомственными медалями, грамотами и ценными подарками.
Поздравив артиллеристов ВС РА по поводу юбилейной даты, министр обороны РА Виген Саргсян высоко оценил значение грозного вида огневой техники -артиллерии в обеспечении боеспособности армии и особо отметил роль артиллеристов в деле нанесения достойного ответного удара во время апрельских боевых действий.
Участники торжественного мероприятия ознакомились с соответствующей продукцией отечественных военно-промышленных предприятий, предназначенной для войск артиллерии, а также присутствовали на показательных занятиях артиллеристов.