ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավարին
Հոկտեմբերի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար Կարոլին Դույեզին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության, սահմանամերձ համայնքներում բնակչության կենսամակարդակի բարելավման, ինչպես նաև ղարաբաղյան հակամարտության արդյունքում անհայտ կորած անձանց որոնման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:
Կողմերը բարձր են գնահատել համագործակցության ներկայիս մակարդակը և պատրաստակամություն հայտնել ջանքեր գործադրել համագործակցությունը հնարավորինս խթանելու և առավել արդյունավետ դարձնելու ուղղությամբ:

Министр обороны РА принял главу делегации Международного комитета Красного Креста в Армении
19 октября министр обороны РА Виген Саргсян принял главу делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) в Армении Каролин Дуэйз.
В ходе встречи были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества, повышения уровня жизни в приграничных населенных пунктах, а также вопросы, связанные с работами по поиску пропавших без вести лиц в результате карабахского конфликта.
Стороны высоко оценили нынешний уровень сотрудничества и выразили готовность прилагать усилия для продвижения наиболее эффективного сотрудничества.