Պաշտպանության նախարարը ղեկավար կազմին է ներկայացրել ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ հետախուզության վարչության պետին և խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատարին
9 Հոկտեմբերի, 2017 17:02
Հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ, ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմին է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետ, գեներալ-մայոր Առաքել Մարտիկյանին և ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատար, գնդապետ Վաղինակ Սարգսյանին:
Չափազանց կարևորելով բարձրագույն սպայական և հրամանատարական կազմի պարբերական հաճախականությամբ տեղաշարժերը տարբեր ստորաբաժանումներ, ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ ՀՀ նախագահի հրամանագրերով պատասխանատու պաշտոնների նշանակված գեներալ-մայոր Առաքել Մարտիկյանը և գնդապետ Վաղինակ Սարգսյանը ջանք ու եռանդ չեն խնայի ներդնելու իրենց գիտելիքներն ու ողջ մասնագիտական ներուժը ԶՈՒ-երի առջև դրված խնդիրները բարձր մակարդակով կատարելու և հաջողությունների նոր նշաձող սահմանելու համար:

Министр обороны представил руководящему составу начальника Управления разведки вооруженных сил и командира бригады миротворческих сил
9 Октября, 2017 17:02
9 октября министр обороны РА Виген Саргсян представил руководящему составу МО, ВС, ГШ ВС начальника Управления разведки Генштаба Вооруженных Сил Республики Армения генерал-майора Аракела Мартикяна и командира бригады миротворческих сил ВС РА полковника Вагинака Саргсяна.
Подчеркнув чрезвычайную  важность периодических перемещений в разные подразделения высшего офицерского и командного состава, глава оборонного ведомства РА выразил уверенность в том, что назначенные указами Президента РА на ответственные должности генерал-майор Аракел Мартикян и полковник Вагинак Саргсян не пожалеют сил и энергии, чтобы использовать свои знания и весь профессиональный потенциал для решения на высоком уровне задач, поставленных перед Вооруженными Силами и установления новой планки для успеха.