ՀՀ ԶՈՒ զորավարժարաններում շարունակվում է «Որոնում-2017» զորավարժության երկրորդ փուլը
Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ զինված ուժերի զորավարժարաններում շարունակվել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների զինված ուժերի հետախուզության ուժերի և միջոցների «Որոնում-2017» համատեղ մարտավարական-մասնագիտական զորավարժության երկրորդ փուլը, որի շրջանակում խաղարկվում են ՀԱՊԿ անդամ պետությունների հետախուզական և հատուկ ստորաբաժանումների կիրառական գործողությունները:
Մարտավարական-մասնագիտական զորավարժությանը զուգահեռ ՀՀ տարածքում հոկտեմբերի 6-ին ՀԱՊԿ օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի հրամանատարության հետ անցկացվել են հրամանատարաշտաբային մարզումներ:
Մարզումների հիմնական նպատակը միասնական ղեկավարման մարմնի` ՀԱՊԿ օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի հրամանատարության գործողությունների համադրումն է:
«Որոնում 2017» մարտավարական-մասնագիտական զորավարժության ակտիվ` կրակային փուլը կանցկացվի հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ ՊՆ «Բաղրամյան» զորավարժարանում:

На полигонах ВС РА продолжаетсявторой этап военных учений «Поиск -2017»
6 октября на полигонах Вооруженных Сил Республики Армения продолжался второй раунд совместных тактико-специальных учений сил и средств разведки ВС государств-членов ОДКБ «Поиск -2017», в рамках которых разыгрывается применение разведывательных и специальных подразделений государств-членов ОДКБ.
Параллельно с тактико-специальными учениями на территории Республики Армения 6 октября были проведены командно-штабные занятия с командованием Коллективных сил оперативного реагирования сил ОДКБ.
Основная цель занятий - координация действий единого руководящего органа - командования Коллективных сил оперативного реагирования ОДКБ.
7 октября в военно-учебном центре «Баграмян» состоится активная - огневая фаза тактико-специальных учений «Поиск-2017».