5 Հոկտեմբերի, 2017 21:17
Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ Պետական Դումայի պատգամավոր, «Անմահ գունդ» համառուսաստանյան հասարակական շարժման համանախագահ Նիկոլայ Զեմցովին:
Զրույցի ընթացքում Նիկոլայ Զեմցովը ՀՀ պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել հասարակական շարժման գործունեության շրջանակներն ու առաջիկա ծրագրերը:
Ընդգծելով հայ ժողովրդի մեծ ավանդը ֆաշիզմի դեմ տարած հաղթանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարարն իր հերթին կարևորել է ավագ սերնդի սխրանքը վառ պահելու, սերունդների միջև կապն ամրապնդելու և երիտասարդության շրջանում հայրենասիրական արժեքներ սերմանելու գործում «Անմահ գնդի» գաղափարի ներքո իրականացվող միջոցառումները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև համագործակցության և համատեղ միջոցառումներ իրականացնելու հնարավորությունները:

5 Октября, 2017 21:17
5 октября министр обороны РА Виген Саргсян принял депутата Госдумы РФ, сопредседателя Всероссийского общественного движения «Бессмертный полк» Николая Земцова.
Во время беседы Николай Земцов представил министру обороны РА сферу деятельности общественного движения и предстоящие программы.
Подчеркивая большой вклад армянского народа в победу над фашизмом, в свою очередь министр обороны РА подчеркнул важность мероприятий, реализуемых по идее «Бессмертного полка», во имя увековечения подвига старшего поколения, укрепления связи между поколениями и воспитания патриотических ценностей среди молодежи.
Во время встречи были также обсуждены возможности сотрудничества и проведения совместных мероприятий.