Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հրամանագրերով նոր նշանակումներ են կատարվել ՀՀ զինված ուժերում
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 28-ին հրամանագիր է ստորագրել գեներալ-մայոր Արտակ Դավթյանին ՀՀ ՊՆ 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար նշանակելու մասին` ազատելով նրան Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ վարչության պետի պաշտոնից:
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահը սեպտեմբերի 28-ին հրամանագիր է ստորագրել նաև գեներալ-մայոր Արթուր Սիմոնյանին Խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատարի պաշտոնից ազատելու մասին: ՀՀ նախագահի սեպտեմբերի 28-ի մեկ այլ հրամանագրով Խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատար է նշանակվել գնդապետ Վաղինակ Սարգսյանը` ազատվելով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետի պաշտոնից, կնքելով պայմանագիր մեկ տարի ժամկետով` 2017 թվականի սեպտեմբերի 30-ից:
Սեպտեմբերի 29-ին Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել գեներալ-մայոր Տիրան Խաչատրյանին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի օպերատիվ վարչության պետ նշանակելու մասին` ազատելով նրան Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի մարտական պատրաստության վարչության պետի պաշտոնից:
ՀՀ Նախագահի սեպտեմբերի 29-ի ﬔկ այլ հրամանագրով գեներալ-մայոր Առաքել Մարտիկյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետ` ազատվելով Հավաքական անվտանգության մասին պայմանագրի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցչության Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի ներկայացուցչի պաշտոնից։

Указами Президента Республики Армения произведены новые назначения в Вооруженных силах РА
29 Сентября, 2017 18:5628 сентября Президент Республики Армения также подписал указ об освобождении генерал-майора Артура Симоняна с должности командира Бригады миротворческих сил.
Другим указом Президента РА от 28 сентября командиром Бригады миротворческих сил назначен полковник Вахинак Саргсян, будучи освобожденным с должности начальника Управления разведки Генштаба ВС РА, с заключением договора с ним сроком на один год – с 30 сентября 2017 года.
29 сентября Президент Республики Армения Серж Саргсян подписал указ о назначении генерал-майора Тирана Хачатряна начальником Оперативного управления Генерального Штаба ВС Республики Армения и освобождении его от должности начальника Управления боевой подготовки ВС РА.
Другим указом Президента РА от 29 сентября генерал-майор Аракел Мартикян назначен начальником Управления разведки Генштаба ВС Республики Армения, будучи освобожденным от должности представителя ВС РА в Постоянном представительстве Республики Армения при ОДКБ.