ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵԽ երևանյան գրասենյակի ղեկավարին
Սեպտեմբերի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է Եվրոպայի Խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպայի Խորհրդի և Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության համագործակցությամբ իրականացվող ծրագրերը: Կողմերն անդրադարձել են նաև Եվրոպայի Խորհրդի հետ Մեծ Բրիտանիայի օժանդակությամբ իրականացվող ծրագրին, որի նպատակն է ՀՀ զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության մակարդակի համապատասխանեցումը եվրոպական չափանիշներին:
Նատալյա Վուտովան ՀՀ պաշտպանության նախարարին տեղեկացրել է, որ ծրագրի առաջին փուլը մոտենում է ավարտին և ԵԽ երևանյան գրասենյակը շարունակելու է աշխատանքները ծրագիրն ամբողջ ծավալով իրականացնելու ուղղությամբ:

Defence minister receives head of Council of Europe Office in Yerevan
Armenian Defence Minister Vigen Sargsyan received on September 15 the head of the Council of Europe Office in Yerevan, Natalya Vutova.
The parties discussed the programs implemented jointly by the Council of Europe and the Armenian Defence Ministry. They also discussed the UK-sponsored program implemented in conjunction with the Council of Europe aimed at bringing into conformity the human rights protection standards in the Armenian military with those of the European Union.
Vutova told Sargsyan that the first phase of the project is coming to an end and that the CoE office is determined to continue working until the project is fully complete.