Շարունակվում է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի պաշտոնական այցը ՉԺՀ
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն պաշտոնական այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 6-ին հյուրընկալվել է Չինաստանի Շանսի նահանգում։
Շուրջ 35 միլիոն բնակչություն ունեցող նահանգի վարչական կենտրոն Սիանում կայացել է Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի հանդիպումը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության ժողովրդաազատագրական բանակի Շանսիի ռազմական շրջանի ղեկավարության հետ։
Հանդիպման ընթացքում Վիգեն Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար, ներկայացրել կայացած հայ-չինական բանակցությունների մանրամասները և հույս հայտնել, որ երկու բարեկամ երկրների փոխգործակցությունը դինամիկ կերպով կզարգանա նաև պաշտպանական ոլորտում։ Չինական կողմն, իր հերթին, համոզմունք է հայտնել, որ Վիգեն Սարգսյանի այցը Չինաստան նոր խթան կհանդիսանա այդ գործում։

Продолжается официальный визит министра обороны РА Вигена Саргсяна в КНР
7 Сентября, 2017 09:57В рамках официального визита в Китайскую Народную Республику делегация во главе с министром обороны Республики Армения Вигеном Саргсяном 6-го сентября посетила провинцию КНР Шанси.
В городе Сиане, административном центре провинции с населением около 35 млн человек состоялась встреча министра главы оборонного ведомства Армении с руководством военного округа Шанси Народно-освободительной армии КНР.
В ходе встречи Виген Саргсян поблагодарил за теплый прием, представил детали состоявшихся армяно-китайских переговоров и выразил надежду, что партнерство двух дружественных стран будет динамично развиваться и в оборонной сфере. В свою очередь китайская сторона выразила уверенность, что визит Вигена Саргсяна в Китай придаст новый импульс этому сотрудничесву.