29 Օգոստոսի, 2017 19:13
Օգոստոսի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Կանադայի խորհրդարանի մի խումբ պատգամավորների և «One Free World» կազմակերպության ղեկավար Մաջեթ Էլ Շաֆիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկված հարցերի շրջագծում անդրադարձ է կատարվել ղարաբաղյան հիմնախնդրին և Հարավային Կովկասում տարածաշրջանային անվտանգության ապահովման հարցերին:
Վիգեն Սարգսյանը հյուրերին է ներկայացրել ղարաբաղյան հակամարտության նախապատմությունը, կարգավորման գործընթացը և շփման գծում տեղի ունեցած զարգացումները` հատկապես շեշտադրելով 2016թ. ապրիլին Արցախի Հանրապետության դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիան և այդ ընթացքում վերջինիս զինված ուժերի կատարած ռազմական հանցագործությունները:

29 Августа, 2017 19:13
Министр обороны Армении Виген Саргсян 29 августа принял делегацию парламентариев Канады, находящуюся в Армении с познавательным визитом и руководителя организации «Один свободный мир» Маджидом эль Шафи.
На встрече были затронуты вопросы нагорно-карабахского урегулирования и обеспечения безопасности на Южном Кавказе.
Виген Саргсян представил гостям предысторию карабахского конфликта, процесс урегулирования и события на линии соприкосновения, особо подчеркнув агрессию Азербайджана в апреле 2016 года против Республики Арцах и военные преступления, совершенные ВС Азербайджана в ходе этой агрессии.