9 Օգոստոսի, 2017 18:08
Օգոստոսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նաֆսիկա Նենսի Էվա Վրայլային և նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Սիմայակիս Դիմոսթենիսին:
Վիգեն Սարգսյանը շնորհավորել է գնդապետ Դիմոսթենիսին Հայաստանում հավատարմագրվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Բարձր գնահատելով պաշտպանական ոլորտում հայ-հունական համագործակցության ներկայիս մակարդակը` ՀՀ պաշտպանության նախարարը համոզմունք է հայտնել, որ այն կշարունակի զարգանալ ինչպես առկա ծրագրերի, այնպես էլ նոր նախաձեռնությունների շրջանակներում:

Defence Minister receives Greek ambassador
Defence Minister Vigen Sargsyan received on August 9 Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Greece to Armenia Mrs. Nafsika Nancy Eva Vraila and the newly appointed military attaché, Col. Simayakis Dimosthenis.
Sargsyan congratulated Col. Dimosthenis on his accreditation in Armenia and wished him productive work.
Praising the current level of the Armenian-Greek cooperation in the defence field, Sargsyan expressed confidence that it will continue to develop within the framework of existing programs and new initiatives.