8 Օգոստոսի, 2017 11:04
Երեկ երեկոյան ադրբեջանական լրատվամիջոցները տեղեկություն էին տարածել այն մասին, որ հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակ են բացել ադրբեջանական Գարալար գյուղի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վիրավորում էր ստացել 13-ամյա երեխա։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կտրականապես հերքում է վերը նշված տեղեկությունը և հայտարարում, որ երեկ երեկոյան և անցած գիշերվա ընթացքում հայկական զինված ուժերը, հայ-ադրբեջանական սահմանի ողջ երկայնքով, որևէ զինատեսակից կրակ չեն բացել։ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ հիշեցնում է, որ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը երբեք և որևէ պարագայում նշանառության տակ չեն վերցնում խաղաղ բնակավայրերը։
Ադրբեջանական քարոզչամեքենայի կեղծիքն ի հայտ է գալիս նույնիսկ իրենց տարածած լուսանկարներում, ուր պարզ երևում է, որ երեխայի վերքերն ակնհայտորեն հին են և որևէ կապ չեն կարող ունենալ օգոստոսի 7-ին իբր ստացած բեկորային վնասվածքների հետ:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունն Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանը կոչ է անում զերծ մնալ նոր արկածախնդրություններից, ինչպես նաև նախազգուշացնում, որ որևիցե սադրանքի պարագայում հայկական կողմը դիմելու է պատասխան կոշտ գործողությունների։

8 August, 2017 11:04
Azerbaijani media reported late on August 7 that the Armenian Armed Forces units opened fire on the Azerbaijani village of Garalar wounding a 13-year-old child.
The Armenian Ministry of Defence strongly denies the above mentioned information and states that Armenian units did not open fire from any kind of weapons along the Armenian-Azerbaijani border in the evening of August 7 or during the night. The Ministry of Defence of the Republic of Armenia once again reminds that the Armed Forces of the Republic of Armenia never and under no circumstance target civilian population.
The fake nature of the Azerbaijani propaganda machine emerges even in the images they have disseminated: they clearly show that the child’s wounds are old and not related to “fractures” allegedly resulting from the August 7 fire.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia urges the Azerbaijani military and political leaderships to refrain from new adventures, and warns that in case of any provocation the Armenian side will resort to tough actions.