21 Հուլիսի, 2017 17:55
Հուլիսի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է «Դեպի Հայք» հիմնադրամի աջակցությամբ Հայաստանի Հանրապետություն այցելած սփյուռքահայ երիտասարդներին։
Ողջունելով ներկաներին` Արտակ Զաքարյանը ներկայացրել է ՀՀ պաշտպանական քաղաքականության ներքին և արտաքին ուղղությունները, մի շարք երկրների և դաշինքների հետ երկկողմ ու բազմակողմ ռազմական համագործակցության զարգացման ընթացքը, ինչպես նաև պաշտպանական գերատեսչության կողմից այսօր կյանքի կոչվող ծրագրերը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը պատասխանել է նաև սփյուռքահայ երիտասարդներին հետաքրքրող բազմաթիվ հարցերի, որոնց զգալի մասը վերաբերում էր զինվորական ծառայության նոր ձևերի ընտրության հնարավորություն ընձեռող և վերջին ամիսներին հանրային լայն քննարկումների առարկա դառնալով` հասարակության հավանությանն արժանացած «Ես եմ» և «Պատիվ ունեմ» ծրագրերին:

Встреча Первого заместителя министра обороны РА и представителей молодежи из Диаспоры
21-го июля Первый заместитель министра обороны РА Артак Закарян принял группу молодежи из Диаспоры, которые посетили Армению при поддержке фонда «Депи Айк».
Приветствуя гостей, Артак Закарян представил не только внутренние и внешние аспекты политики безопасности РА, но и процесс развития двустороннего и многостороннего военного сотрудничества с рядом стран и союзов, а также проекты, которые в настоящее время реализуются Министерством обороны.
В ходе встречи Первый заместитель министра обороны РА ответил на множество интересующих представителей Диаспоры вопросов, большинство из которых были связанны с проектами выбора военной службы «Честь имею» и «Это я», которые в последние месяцы стали предметом широких общественных обсуждений.