ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալն ընդունել է Չեխիայի դեսպանին
Հունիսի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Արտակ Զաքարյանն ընդունել է ՀՀ-ում Չեխիայի Հանրապետության Արտակարգ և լիազոր դեսպան Պետր Միկիսկային:
Չեխիայի դեսպանը շնորհավորել է Արտակ Զաքարյանին և մաղթել հաջողություն ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնում, նշելով, որ Հայաստանը Չեխիայի համար կարևոր գործընկեր է:
Պետր Միկիսկան հայտնել է պաշտպանական բնագավառում համագործակցության զարգացման դինամիկան շարունակելու` չեխական կողմի պատրաստակամությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը ևս ընդգծել է պաշտպանական բնագավառում Հայաստանի և Չեխիայի համագործակցությունը և հույս հայտնել, որ հարաբերություններն առավել կընդլայնվեն և կզարգանան:

Первый заместитель министра обороны РА принял посла Чешской Республики
27-го июня Первый заместитель министра обороны РА Артак Закарян принял Чрезвычайного и полномочного посла Чешской Республики в РА Петра Микиску.
Г-н посол поздравил Артака Закаряна с назначением на должность Первого заместителя министра обороны РА и пожелал успехов в работе, отметив, что Армения является важным партнером Чехии.
Г-н Петр Микиска выразил готовность чешской стороны продолжить динамику развития сотрудничества в оборонной сфере.
Первый заместитель министра обороны РА также отметил важность сотрудничества Армении и Чехии в области обороны и выразил надежду на то, что отношения будут и дальше  расширяться и развиваться.