4-րդ բանակային զորամիավորումն ամփոփել է իրականացված աշխատանքների արդյունքները
ՀՀ ՊՆ 4-րդ բանակային զորամիավորումն օրերս ամփոփել է 2017 թ. ուսումնական տարվա առաջին եռամսյակում իրականացված աշխատանքների արդյունքները: Ռազմական խորհրդի նիստում բանակային զորամիավորման հրամանատար, գնդապետ Վալերի Քոչարյանը նախ ներկայացրել է զորամիավորման մարտական և զորահավաքային պատրաստականության վիճակը, մարտական կիրառման խնդիրներն ու մարտական հերթապահության կարգը: Գնդապետ Քոչարյանն անդրադարձել է նաև զինվորական կարգապահության ամրապնդման հարցերին` առանձնակի կարևորելով անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակն ամրապնդելու ուղղությամբ կատարված միջոցառումները:
Ներկայացնելով զորամիավորման սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի պահպանման ու շահագործման վիճակը, զորամիավորման հրամանատարը շեշտել է, որ ուսումնական փուլի ընթացքում արձանագրվել է էական առաջընթաց: Դրական առաջընթաց կա նաև թիկունքային ապահովման աշխատանքներում: Եռամսյակի ընթացքում արձանագրված հաջողություններին զուգահեռ` գնդապետ Քոչարյանը մատնանշել է դեռևս առկա թերություններն ու տվել համապատասխան ցուցումներ` դրանք բացառելու համար:
Ռազմական խորհրդի նիստի ավարտին խրախուսվել են զինվորական ծառայության և մարտական հերթապահության ընթացքում առավել աչքի ընկած մի շարք զինծառայողներ:

The 4th army corps has summarized the results of its work
The 4th army corps of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia has summarized the results of works carried out during the first trimester of the 2017 educational year. During the meeting, the commander of the army corps, colonel Valeri Qocharyan, presented the status of combat and mobilization preparedness in the corps, questions concerning combat implementation and the procedures of combat duty. Colonel Qocharyan also spoke about questions concerning the discipline of troops, expressing the importance of works carried out to reinforce moral in particular.
Presenting the status of maintenance and use of armaments and military equipment, the commander of the corps noted that significant progress has been registered during the trimester. Progress was also evident in logistics. In parallel with the successes achieved during the trimester colonel Qocharyan also pointed out existing shortcoming and gave relevant directives to eliminate them.