Հայաստան է այցելել ՌԴ ՊՆ պատվիրակությունը
Ապրիլի 26-ից 28-ը Հայաստանի Հանրապետությունում էր ՌԴ ՊՆ պատվիրակությունը` ՌԴ Հարավային ռազմական շրջանի հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Դվորնիկովի գլխավորությամբ:
Աշխատանքային այցի շրջանակներում գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Դվորնիկովն եղել է Գյումրիում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմակայանում և Երևանում տեղակայված ռազմաավիացիոն կայանում:
Ապրիլի 28-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել ՌԴ Հարավային ռազմական շրջանի հրամանատարի հանդիպումը ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման (Զ(ու)ՄԽ) դերն ու նշանակությունը, ՀԱՊԿ օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի համակազմերի և ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ Զ(ու)ՄԽ ստորաբաժանումների հետ ընթացիկ տարում Հայաստանում կայանալիք «Փոխգործակցություն» և ՌԴ-ում ու ՀՀ-ում նախատեսված «Որոնում» համատեղ զորավարժությունների նախապատրաստման ու անցկացման հետ կապված, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի լայն շրջանակ:

A delegation from the Ministry of Defense of the Russian Federation has visited Armenia
28 April, 2017 15:17Colonel-general Alexander Dvornikov visited the 102nd base of the Russian Federation located in Gyumri, as well as the military aviation station in Yerevan.
The meeting between the commander of the southern military region of the Russian Federation and the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, lieutenant-general Movses Hakobyan took place on April 28th.
Questions concerning the role and importance of the joint forces of the Armed Forces of the Republic of Armenia and the Russian Federation and the preparation and conduct of the joint “Search” military exercise to be carried out in the Russian Federation and the Republic of Armenia and the “Cooperation” military exercise to take place in Armenia with participation from subdivisions from the CSTO operative response joint forces and the joint forces of the Armed Forces of the Republic of Armenia and the Russian Federation were discussed.