ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Կարոլին Դույեզին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ապրիլի 12-ին ընդունել է ՀՀ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի պատվիրակության ղեկավար տիկին Կարոլին Դույեզին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության, սահմանամերձ համայնքներում բնակչության կենսամակարդակի բարելավման, ինչպես նաև արցախյան հակամարտության արդյունքում անհայտ կորած անձանց խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարին է ներկայացրել ՀՀ սահմանամերձ համայնքներում համակարգման ենթակա հարցերի լուծման նպատակով ստեղծված հանձնաժողովի գործունեությունը` ուղղված սահմանամերձ համայնքներում բնակչության կեցության և անվտանգության ապահովման բարձրացմանը:
Բարձր գնահատելով երկկողմ համագործակցությունը, ՀՀ-ում ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարն իր հերթին պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցել համագործակցության առավել խորացմանը և ջանքեր գործադրել պաշտպանական գերատեսչության հետ փոխգործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելու ուղղությամբ:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia has received Caroline Douilliez
On April 12th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan received the head of the delegation of the Red Cross International Committee in the Republic of Armenia, Mrs. Caroline Douilliez.
Questions concerning bilateral cooperation, improvement of living standards in border-adjacent communities, as well as persons missing in actions as a result of the Artsakh conflict were discussed.
The Minister of Defense of the Republic of Armenia presented the head of the RCIC delegation in the Republic of Armenia with the activities of the commissions created with the goal of solving key issues in border-adjacent communities, aimed at improving the standard of living and security of the residents of those communities.
Expressing the value of bilateral cooperation, the head of the RCIC delegation in the Republic of Armenia expressed willingness to aid the development of cooperation and make efforts to increase the effectiveness of cooperation with the defense administation.