Սերբիայի Պաշտպանական համալսարանի պատվիրակությունն այցելել է ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
22 Մարտի, 2017 17:44
Սերբիայի Պաշտպանական համալսարանի պատվիրակությունը՝ համալսարանի ռեկտոր, դոկտոր, պրոֆեսոր, գեներալ-մայոր Մլադեն Վուրունայի գլխավորությամբ մարտի 22-ին այցելել է ՀՀ ՊՆ Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան (ՊԱՀՀ):
ՊԱՀՀ-ի պետ, քաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր, գեներալ-լեյտենանտ Հայկ Քոթանջյանը հյուրերին ներկայացրել է կառույցի ստեղծման գործընթացը, առաքելությունը, նպատակներն ու հիմնական խնդիրները:
Հանդիպման ժամանակ հանգամանալից կերպով ներկայացվել են Համալսարանում կիբեռանվտանգության, տեղեկատվական-հաղորդակցային տեխնոլոգիաների ոլորտներում իրականացվող հետազոտական գործունեությունը, ինչպես նաև կիբեռթվային ռեսուրսների կառավարման ուղղություններով կատարվող հետազոտությունները:
Գեներալ-լեյտենանտ Հայկ Քոթանջյանն իր խոսքում նշել է, որ Համալսարանում կատարվող հետազոտությունների հիման վրա Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությանն են ներկայացվում ռազմավարական գնահատումներ և առաջարկություններ:
Մլադեն Վուրունան պատասխան խոսքում հույս է հայտնել, որ Սերբիայի ազգային պաշտպանական համալսարանի պատվիրակության այցը Հայաստանի Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան սկիզբ կդնի երկու հաստատությունների միջև համագործակցությանը:

The Delegation of the University of Defense of the Republic of Serbia visited the National Defense Research University, MoD, RA
22 March, 2017 17:44
On March 22, the Delegation of the University of Defense of the Republic of Serbia headed by its Rector, Dr., Professor, Major General Mladen Vuruna visited the National Defense Research University (NDRU), MoD, RA.
The Head of the NDRU, Doctor of Political Science, Professor, Lieutenant General Hayk Kotanjian presented the guests the NDRU’s establishment process, its mission, goals and main tasks. The research conducted in the NDRU on the areas of cybersecurity, information-communication technologies, as well as cyber-digital resource management was thoroughly presented.
The Head of the NDRU, Lieutenant General Hayk Kotanjian mentioned that based on the research conducted in the NDRU strategic assessments and recommendations are presented to the military-political leadership of Armenia.
In response, Mladen Vuruna expressed hope that the visit of the Delegation of the University of Defense of the Republic of Serbia to the NDRU will initiate cooperation between the two institutions.