Ռազմական կցորդներին տեղեկատվություն է ներկայացվել առաջնագծում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ
Փետրվարի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ Լևոն Այվազյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա պետությունների ռազմական կցորդներին:
Հանդիպման ժամանակ ռազմական կցորդներին տեղեկատվություն է ներկայացվել փետրվարի 24-ի լույս  25-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի ձեռնարկած դիվերսիոն ներթափանցման փորձերի, դրանց կասեցման ու հակառակորդի կրած կարուստների, ինչպես նաև առաջնագծում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ:
Ըստ Լ.Այվազյանի՝ ստեղծված պայմաններում հայկական կողմը հուսով է, որ Ադրբեջանը զերծ կմնա իրավիճակի հետագա լարումից: Նշվել է նաև, որ կձեռնարկվեն անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները՝ հակառակորդի հնարավոր նոր արկածախնդրությունները զսպելու համար:

Military attaches were informed about the situation on the front line
On February 25th, the Chief of the Department of Defense Policy of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Levon Ayvazyan received the foreign attaches accredited to the Republic of Armenia.
During the meeting, military attaches were presented information concerning the sabotage incursion attempts carried out by Azerbaijani forces on the line of contact between Artsakh and Azerbaijan on the night of February 24th and 25th, their prevention, the losses taken by the adversary, as well as the overall situation on the border.
According to Levon Ayvazyan, in the given conditions, the Armenian side is hopeful that Azerbaijan fill refrain from further increasing the tensions. it was also noted that all necessary measures will be implemented to restain future possible attempts by the adversary.