ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Շվեդիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը
8 Փետրվարի, 2017 17:16Փետրվարի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է Շվեդիայի Թագավորության խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Քեննեթ Ֆորշլունդի գլխավորած պատվիրակությանը:
Պատվիրակությանն ուղեկցել է ՀՀ-ում Շվեդիայի Թագավորության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Մարգարիտա Քրիստիանսոնը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում երկկողմ և բազմակողմ, ինչպես նաև ԵՄ Արևելյան գործընկերության շրջանակներում համագործակցության զարգացման հնարավորությունները:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia has received a Swedish parliamentary delegation
8 February, 2017 17:16On February 8th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan received the delegation led by the president of the foreign relations committee of the parliament of the Kingdom of Sweden, Kenneth Forshlundt.
The delegation was accompanied by the charge d'affairs of the Kingdom of Sweden in the Republic of Armenia Margarita Christianson.
Possibilities for bilateral and multilateral cooperation, as well as cooperation through the EU Eastern Partnership program were discussed during the meeting.