Տեղի է ունեցել 4-րդ բանակային կորպուսի Ռազմական խորհրդի նիստը
4-րդ բանակային կորպուսի Ռազմական խորհրդի նիստի ընթացքում ամփոփվել են 2016թ. ուսումնական տարվա արդյունքները: Ռազմական խորհրդի նիստին ներկա են եղել ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը, ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Օնիկ Գասպարյանը, Վայոց Ձորի մարզպետ Հարություն Սարգսյանը, կայազորի իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներ:
Զեկույցների միջոցով ներկայացվել է զորամիավորման մարտական և զորահավաքային պատրաստականության վիճակը, մարտական կիրառման խնդիրները, մարտական հերթապահության կազմակերպման առանձնահատկությունները: Մանրամասն զեկուցվել է նաև տարվա ընթացքում կատարված աշխատանքների, զորամիավորման սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի պահպանման ու շահագործման, թիկունքային ապահովման հարցերի, անձնակազմի բարոյահոգեբանական դաստիարակության և կարգապահության ամրապնդման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ:
Բանակային կորպուսի հրամանատար, գնդապետ Վալերի Քոչարյանն իր զեկույցում փաստելով, որ ենթակա զորամասերը 2016թ. արդյունքներով դրական առաջընթաց են արձանագրել, հավաստիացրել է, որ մարտունակության ու անձնակազմի բարոյահոգեբանական պատրաստվածության բարձր աստիճանի շնորհիվ զորամիավորումն ի զորու է կատարելու առաջադրված ցանկացած մարտական խնդիր:
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանը դրական է գնահատել բանակային կորպուսի 2016թ. ուսումնական տարվա ամփոփիչ արդյունքները և հանձնարարականներ է տվել հետագա աշխատանքների կազմակերպման ուղղությամբ:

A meeting of the military council of the 4th army corps has taken place
The results of the 2016 educational year were summarized during the meeting. Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, lieutenant-general Movses Hakobyan, Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, major-general Onik Gasparyan, governor of Vayoc Dzor Harutyun Sargsyan, and representatives of law enforcement bodies of the garrison.
Briefings reported on level of combat and mobilization readiness, matters concerning combat implementation, and nuances of the organization of combat duty. Detailed briefings were made concerning the works carried out throughout the year, the maintenance and utilization of military equipment of the army corps, logistics, and works carried out to enhance the morale and discipline of servicemen.
In his report, commander of the army corps, colonel Valeri Qocharyan, stated that progress has been registered, and expressed assurances that as a result of combat preparedness and high morale, his corps is read to carry out any task.
Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, lieutenant-general Movses Hakobyan graded the results at a high level and made several assignments in organizing future works.