Պաշտոնական այցով Հունաստանում է ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը
Հայաստանի Հանրապետության և Հունաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունների երկկողմ համագործակցության 2016թ. ծրագրի համաձայն` դեկտեմբերի 19-ին մեկնարկել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցը Հունաստանի Հանրապետություն:
Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարարությունում կայացած դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի է ունեցել հայկական և հունական պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որին հաջորդել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի և Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Պանայոտիս Կամենոսի առանձնազրույցը: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառում հայ-հունական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Բարձր գնահատելով համագործակցության ներկայիս մակարդակը` կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել երկկողմ համագործակցության խորացման և ընդլայնման, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում փորձի փոխանակման վերաբերյալ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Բանակցությունների ավարտին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը և Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Պանայոտիս Կամենոսը հանդիպել են լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ, պատասխանել են լրագրողներին հետաքրքրող հարցերին, ներկայացրել են երկկողմ բանակցությունների արդյունքները:

The delegation led by the Minister of Defense of the Republic of Armenia is in Greece
In accordance with the 2016 plan for bilateral cooperation between the Republic of Armenia and the Republic of Greece, the official visit of the Minister of Defense of the Republic of Armenia to the Republic of Greece commenced on December 19th.
Following the official welcoming ceremony, a meeting took place between the Armenian and Greek delegations, followed by a separate meeting between Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan and Minister of National Defense of the Republic of Greece Panayotis Kamenos. During the meetings, questions concerning Armenian-Greek defense cooperation were discussed.
Valuing the current level of cooperation, the parties agreed to deepen and widen the scope of cooperation in exchange of opinion in areas of mutual interest.
During the meeting, questions concerning regional and international security were discussed.
Following the negotiations, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan and Minister of National Defense of the Republic of Greece Panayotis Kamenos met with representatives of media organizations, answered questions of interest to journalists and presented the results of the bilateral negotiations.