22 Նոյեմբերի, 2016 16:57
ՀՀ Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նոյեմբերի 22-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը բարձր են գնահատել հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքներում իրականացվող աշխատանքները, ՀՀ-ում ռազմական նշանակության արտադրանքի վերանորոգման, տեխնիկական սպասարկման և արդիականացման հավատարմագրված սպասարկման կենտրոնների և համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծումը:
Վիգեն Սարգսյանը գոհունակություն է հայտնել ՀՀ-ում գործող «Կամազ-Արմենիա» համատեղ ձեռնարկության գործունեության առնչությամբ, ինչպես նաև առանձնահատուկ նշել է պետական արտահանման վարկի շրջանակում ստորագրված համաձայնագրերի իրականացմանն ուղղված 25 ռուսաստանյան գործարարների ներգրավվածությունը:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հայտնել է հայկական կողմի պատրաստակամությունը՝ արտադրական կոոպերացիայի շրջանակում լայնածավալ համագործակցության վերաբերյալ, ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափով:

22 November, 2016 16:57
On November 22nd, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan met with Minister of Industry and Trade of the Russian Federation, Denis Manturov.
During the meeting, both sides valued the work carried out by the Armenian-Russian intergovernmental commission, and the creation of centers and joint enterprises for repair, technical servicing, and modernization of Russian military products in Armenia.
Vigen Sargsyan expressed content with regards to the work carried out by "Kamaz-Armenia" in the Republic of Armenia, and made specific mention of the implementation of agreements on federal export tax with 25 Russian businessmen.
At the end of the meeting, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan expressed the Armenian side's preparedness for large scale cooperation in the context of the industrial cooperative, in both a bilateral, and multilateral format.