Մեկնարկել են հրետանավորների ճամբարային հավաքները
Զինված ուժերի 2016թ. պատրաստության պլանի համաձայն` մեկնարկել են ՀՀ ՊՆ 1-ին բանակային զորամիավորման ենթակայությամբ գործող զորամասերի հրետանավորների ճամբարային հավաքները:
Զորամասերից մեկի մարտավարական դաշտում բացազատված վրանային ճամբարում անցկացվող հավաքների նպատակը տեսական ու գործնական պարապմունքների միջոցով անձնակազմի մարտական պատրաստվածության և մարտավարական-մասնագիտական գիտելիքների ու գործնական հմտությունների զարգացումը, հրետանային տարբեր ստորաբաժանումների փոխգործակցության ամրապնդումն է:
Նմանատիպ հավաքների ընթացքում կատարելագործվում է անձնակազմի դաշտային վարժվածության մակարդակը, ներդաշնակվում են հրետանային ստորաբաժանումների գործողությունները, ամրապնդվում են հրամանատարական կազմի ունակություններն ու կրակի կառավարման հմտությունները:

Training camps for artillery forces have commenced
1 November, 2016 18:00In accordance with the 2016 preparation plan of the Armed Forces, training camps for artillery forces have commenced at the 1st army corps of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
The aim of the training camps taking place in the fields belonging to one of the military bases is the development of the practical skills and theoretical knowledge of servicemen through training sessions, and the strengthening of cooperation between different artillery subdivisions.
During such training sessions, the level of field preparedness of servicemen is improved, the operations carried out by different subdivisions of artillery forces are harmonized, the abilities of the commanding staff are strengthened as are their skills in control of fire.