ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ամենամյա համաժողովին
26 Հոկտեմբերի, 2016 11:04Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Գերմանիայի Վիսբադեն քաղաքում հոկտեմբերի 25-26-ին անցկացված Եվրոպական բանակների 23-րդ ամենամյա համաժողովին:
Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի հովանու ներքո և 42 պետությունների բարձրագույն զինվորական ղեկավարության մասնակցությամբ անցկացված այս միջոցառումը նպատակաուղղված էր Եվրոպայում անվտանգության և կայունության նկատմամբ ծառացած արդի սպառնալիքների և դրանց դիմագրավմանը միտված մոտեցումների շուրջ մտքերի փոխանակմանը:

The delegation led by the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia has participated in an annual convention
26 October, 2016 11:04The delegation led by the Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia Lieutenant-General Movses Hakobyan has participated in the 23rd annual convention of European armies, taking place in Visbaden, Germany from October 25th to 26th.
The aim of the event, which was sponsored by the US land forces in Europe and saw participation by the military leadership of 42 nations was to exchange experiences concerning threats to security and stability in Europe and approaches for their deterrence.