Երիտասարդ սպաները ծանոթացել են զորամիավորման խնդիրների առանձնահատկություններին
Զինված ուժերի 2016թ. մարտական պատրաստության պլանի համաձայն` 4-րդ բանակային զորամիավորումում անցկացվել է ենթակա զորամասերում ծառայող երիտասարդ սպաների հավաք:
Հավաքի շրջանակում զորամիավորման հրամանատարի տեղակալները, ծառայությունների պետերը երիտասարդ սպաներին ծանոթացել են զորամիավորման կազմավորման ընթացքին, ենթակա ստորաբաժանումների մարտական և մարտավարական խնդիրների առանձնահատկություններին, զորքերի ծառայության և մարտական հերթապահության կազմակերպմանը մշտական տեղակայման վայրերում ու մարտական հենակետերում:
Պարապմունքների ու զեկույցների ընթացքում կարևորվել են ծառայության կազմակերպման ու մարտական հերթապահության կրման ընթացքում սպաների, ենթասպաների, պայմանագրային և ժամկետային զինծառայողների անձնական պատասխանատվության բարձրացումը, անձնակազմի իրավագիտակցության ու կարգապահական որակների ամրապնդումը, մասնագիտական գիտելիքների պաշարների ավելացումը:

14 October, 2016 18:17
In accordance with the 2016 combat preparedness plan, a meeting of young officers took place at the military bases subordinate to the 4th Army Corps.
During the meeting, the deputy commanders of the army corps and service chiefs presented the young officers with the history of the formation of the army corps, the nuances of the combat and strategic goals of subordinate subdivisions, and organization of service and combat duty at permanent locations and combat positions.
The importance of raising the personal responsibilities of officers, junior officers and contract servicemen, improving in the staff's legal knowledge and level of discipline, and enhancing their professional skills and knowledge during service organization and combat duty was emphasized during the exercises.