Քննարկվել են համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ArmHiTec-2016» առաջին միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում հոկտեմբերի 13-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հանդիպումը Ռուսաստանի Դաշնության «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Դմիտրի Շուգաևի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, պաշտպանության ու անվտանգության համալիր համակարգերի ուղղություններով արտադրական կոոպերացիայի և համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծման հեռանկարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հյուրին մաղթել է հաջողություն և արդյունավետ գործունեություն «ArmHiTec-2016» միջազգային ցուցահանդեսի ընթացքում և նշել է համագործակցության շարունակական զարգացման անհրաժեշտությունը` ուղղված երկու երկրների անվտանգության ու կայունության ամրապնդմանը:

13 Октября, 2016 17:48В рамках первой международной выставки вооружения и оборонных технологий «ArmHiTec-2016» 13 октября состоялась встреча министра обороны Армении Вигена Саркисяна с заместителем генерального директора государственной корпорации «Ростехнологии» Дмитрием Шугаевым.
В ходе встречи обсуждались перспективы создания производственных коопераций и совместных предприятий в направлении комплексных систем защиты и обороны, информационных технологий.
Министр обороны Армении пожелал гостю успехов и эффективной деятельности в ходе международной выставки «ArmHiTec-2016» и отметил необходимость последовательного развития сотрудничества, направленного на укрепление безопасности и стабильности двух государств.