ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ
Հոկտեմբերի 12-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հանդիպումը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հետ, ով Հայաստան է ժամանել հոկտեմբերի 14-ին կայանալիք ՀԱՊԿ անդամ պետությունների Հավաքական անվտանգության խորհրդի և ՀԱՊԿ կանոնադրային մարմինների նիստերին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են առաջիկա նիստերի օրակարգային հարցերը, հատուկ ուշադրություն է դարձվել ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի նախագահության ժամանակահատվածում ստանձնած գերակա առաջնահերթ խնդիրներին: Կողմերը փոխադարձ գոհունակություն են արտահայտել կատարված աշխատանքների վերաբերյալ:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում առաքելության ավարտի կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլայ Բորդյուժային հավաքական անվտանգության ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia met with the General Secretary of the CSTO
12 October, 2016 18:04Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan met with the General Secretary of the CSTO Nikolai Bordyuzha on October 12th. He is visiting Armenia on October 14th, in order to take part in the meetings of the collective security council and regulatory bodies of the CSTO, taking place on October 14th.
The topic of discussion was the agenda of the upcoming meetings, and special attention was paid to the most important issues during Armenia's presidency of the CSTO. Both sides expressed content concerning completed tasks.
On occasion of the end of his tenure as General Secretary of the CSTO, the Minister of Defense of the Republic of Armenia thanked Nikolai Bordyuzha for his contributions to strengthening collective security.