ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ
Հոկտեմբերի 12-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի հանդիպումը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի հետ, ով Հայաստան է ժամանել հոկտեմբերի 14-ին կայանալիք ՀԱՊԿ անդամ պետությունների Հավաքական անվտանգության խորհրդի և ՀԱՊԿ կանոնադրային մարմինների նիստերին մասնակցելու նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են առաջիկա նիստերի օրակարգային հարցերը, հատուկ ուշադրություն է դարձվել ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի նախագահության ժամանակահատվածում ստանձնած գերակա առաջնահերթ խնդիրներին: Կողմերը փոխադարձ գոհունակություն են արտահայտել կատարված աշխատանքների վերաբերյալ:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում առաքելության ավարտի կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլայ Բորդյուժային հավաքական անվտանգության ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար:

Министр обороны Армении принял генерального секретаря ОДКБ
12 Октября, 2016 18:04Министр обороны Армении Виген Саргсян 12 октября принял генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Николая Бордюжу, который прибыл в Ереван для участия в заседаниях Совета коллективной безопасности стран-членов ОДКБ и Уставных органов ОДКБ.
Были обсуждены вопросы повесток предстоящих заседаний, особое внимание было уделено приоритетам председательства Армении в ОДКБ. Стороны выразили удовлетворение в связи с выполненной работой.
В связи с завершением миссии на посту генсека ОДКБ министр обороны Армении поблагодарил Николая Бордюжу за вклад в укрепление коллективной безопасности.