Զորավարժությանը ներգրավված ստորաբաժանումները հաջողությամբ կատարել են առաջադրված խնդիրները
11 Հոկտեմբերի, 2016 16:59Զորավարժության նպատակն էր ստուգել մարտական պատրաստականության «Լրիվ» աստիճանի բերման ժամանակ զորամասի վարչակազմի և ստորաբաժանումների պատրաստվածությունը, կատարելագործել հրամանատարներին գործնական հմտություններն ու ունակությունները պաշտպանողական և հարձակողական մարտի նախապատրաստման և վարման ժամանակ:
Զորավարժության մտահղացման համաձայն` զորային հրաձգարանում խաղարկվել են պաշտպանողական մարտի և հարձակման նախապատրաստման ու վարման, ինչպես նաև հարձակման համար ելման շրջանների զբաղեցման գործողություններ` պայմանական հակառակորդի հետ անմիջական շփման պայմաններում:
Ամփոփելով զորավարժության արդյունքները` զորամիավորման հրամանատար, գնդապետ Վալերի Քոչարյանը կարևորել է նման վարժանքների նշանակությունը զորքերի մարտական պատրաստության աստիճանի առավել բարձրացման ու ամրապնդման ուղղությամբ և փաստել է, որ զորավարժության ներգրավված ստորաբաժանումները գրանցել են բարձր արդյունքներ և հաջողությամբ կատարել են առաջադրված խնդիրները:

The subdivisions participating in the military exercises have successfully carried out their assigned tasks
11 October, 2016 16:59The aim of the exercise was to assess the level of preparedness of office staff and subdivisions of military base during full combat readiness, and enhance the practical skills and abilities of commanders in preparing for and conducting defensive and offensive combat.
In accordance with the concept of the military exercise, operations including defensive combat and offensive combat preparation and conduct, as well as occupation of initial positions for offensive operations against the adversary on the line of contact were carried out.
Summarizing the results of the military exercise, the commander of the army corps, Colonel Valeri Qocharyan emphasized the importance of similar exercises in enhancing the level of combat preparedness of the forces, and stated that the subdivisions that participated in the exercises have performed at a high level and have successfully carried out their assigned tasks.