Անցկացվել են դիպուկահարների հավաքներ
Զինված ուժերի պատրաստության պլանի համաձայն` օրերս ՀՀ ՊՆ 5-րդ բանակային զորամիավորման ուսումնական կենտրոնում անցկացվել են զորամիավորման ենթակա զորամասերի դիպուկահարների հավաքներ:
Հավաքների ուսումնական նպատակն էր դիպուկահարների պատրաստվածության աստիճանի, տեղանքում կողմնորոշվելու և քողարկվելու նրանց ունակությունների և հմտությունների, ինչպես նաև կրակային պատրաստվածության վիճակի ստուգումը:
Հավաքների շրջանակում կազմակերպված տեսական և գործնական պարապմունքների ընթացքում զորամասերի դիպուկահարները ցուցաբերել են բարձր պատրաստվածություն, իսկ կրակային պատրաստությունից գրանցվել են միայն լավ և գերազանց գնահատականներ:

Sniper training sessions have taken place
In accordance with the preparation plan of the Armed Forces of the Republic of Armenia, training sessions for snipers have taken place at military bases subordinate to the 5th Army Corps in recent days.
The aim of the training sessions was the assessment of the level of preparedness, the ability to make quick decisions, the ability to find cover, and firing preparedness of the snipers.
During the exercises, the snipers exhibited a high level of preparedness, and received excellent marks in their firing tests.