Կայացել են հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ամենամյա երկկողմ բանակցությունները
ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչությունում սեպտեմբերի 28-ին կայացել են հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ամենամյա երկկողմ բանակցությունները, որոնց մասնակցել է ԳԴՀ դաշնային պաշտպանության նախարարության միջազգային համագործակցության վարչության պետ, գնդապետ Քրիստիան Շմիդտի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են 2016թ. երկկողմ համագործակցության ծրագրի արդյունքները և ձեռքբերումները, մշակվել է 2017թ. հայ-գերմանական ռազմական համագործակցության ծրագրի նախագիծը:
Բանակցությունների ամփոփման նպատակով գերմանական պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Կողմերը բարձր են գնահատել բանակցություների արդյունքները, պաշտպանության ոլորտում հայ-գերմանական համագործակցության մակարդակը, Աֆղանստանում միջազգային կայունության ապահովման գործողություններին համատեղ մասնակցությունը` ընդգծելով իրենց պատրաստակամությունը առավել զարգացնել համագործակցության դինամիկան:

Разработан план армяно-германского военного сотрудничества на 2017 год
28 сентября в департаменте оборонной политики МО РА состоялись ежегодные двусторонние армяно-германские переговоры по военному сотрудничеству. Делегацию МО Германии на встрече возглавлял начальник департамента международного сотрудничества, полковник Кристиан Шмидт.
Во время встречи были подведены итоги сотрудничества за 2016 год и был разработан проект плана армяно-германского военного сотрудничества на 2017 год.
С целью подведения итогов переговоров делегацию принял первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян. Стороны высоко оценили уровень армяно-германского сотрудничества в сфере обороны и совместное участие в международной миротворческой миссии в Афганистане.