Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ դեսպանին
ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 15-ին ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին:
Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել է Գիորգի Սագանելիձեին Հայաստանում Վրաստանի դեսպանի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը նշել է, որ վերջին շրջանում նկատվում է պաշտպանության ոլորտում հայ-վրացական համագործակցության դինամիկ զարգացում և հույս հայտնել, որ հարաբերությունները կարող են ներառել գործակցության նոր ոլորտներ:
Վրաստանի նորանշանակ դեսպանն իր հերթին վստահեցրել է, որ պաշտոնավարման ընթացքում կանի հնարավորը հայ-վրացական հարաբերությունների շարունակական զարգացման ուղղությամբ:
Զրուցակիցները անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի:
Հանդիպման ավարտին Սեյրան Օհանյանը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է դեսպան Սագանելիձեին և հույս հայտնել, որ նոր պաշտոնում դեսպանն իր ավանդը կներդնի երկու բարեկամ ժողովուրդների հարաբերությունների հետագա զարգացման գործում:

Seyran Ohanyan has received the newly appointed Ambassador of Georgia in Armenia
On September 15th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan received the newly appointed Ambassador of Georgia to Armenia, Georgi Saganelidze.
Seyran Ohanyan congratulated Georgi Saganelidze with regards to this new appointment as Ambassador of Georgia to Armenia.
During the meeting, the head of the Armenian defense administration noted that the dynamic development in Armenian-Georgian defense cooperation is palpable, and expressed hopes that the relationship will include new vectors for cooperation.
The newly appointed Ambassador in turn expressed assurances that he will do his utmost to further develop Armenian-Georgian relations.
The two sides also spoke of several questions concerning regional security.
During the meeting, Seyran Ohanyan once again thanked Ambassador Saganelidze, and expressed hopes that the Ambassador will make his own contribution to the future development of the two friendly peoples, in his new role.