Քննարկվել են հայ-լեհական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցեր
Լեհաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարարության հրավերով ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-ՊՆ Ռազմարդյունաբերական կոմիտեի պետ Դավիթ Փախչանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Լեհաստանի Կիելցե քաղաքում անցկացվող ռազմարդյունաբերական 24-րդ միջազգային ցուցահանդեսին (MSPO):
Այցի ընթացքում Դավիթ Փախչանյանը հանդիպում է ունեցել Լեհաստանի ազգային պաշտպանության նախարարի տեղակալ Բարտոշ Կովնացկու հետ: Հանդիպմանը երկու երկրների պաշտպանության փոխնախարարները քննարկել են հայ-լեհական ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցեր, անդրադարձել են «Լյուբավա-Արմենիա» հայ-լեհական համատեղ ռազմարդյունաբերական ձեռնարկության գործունեությանը՝ այն դիտարկելով որպես դրական օրինակ հայ-լեհական ռազմատեխնիկական համագործակցության ոլորտում: Կողմերը շեշտել են, որ «Լյուբավա-Արմենիա» ձեռնարկության գործունեությունը կարող է դառնալ նախադեպ լեհական այլ ընկերությունների հետ համագործակցության համար:
Դավիթ Փախչանյանը վերահաստատել է այս տարի Երևանում առաջին անգամ անցկացվելիք «ArmHiTec-2016» ռազմարդյունաբերական ցուցահանդեսին ներկա գտնվելու համար ՀՀ պաշտպանության նախարարության հրավերը՝ ակնկալելով լեհական կողմի ակտիվ մասնակցությունը:
Այցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-ՊՆ Ռազմարդյունաբերական կոմիտեի պետ Դավիթ Փախչանյանը հանդիպումներ է ունեցել նաև Լեհաստանի ազգային պաշտպանության նախարարության արդյունաբերական պալատի նախագահ Սլավոմիր Կուլակովսկու, «Լյուբավա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Մարցին Կուբիցայի և «Լյուբավա-Արմենիա» ընկերության տնօրեն Յարոսլավ Զուխի հետ: Հանդիպումներում քննարկվել է համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ:

Question concerning Armenian-Polish cooperation in military industry have been discussed
The delegation led by the Deputy Minister of Defense of the Republic of Armenia and President of the State Military Industry Committee Davit Paxchanyan participated in the 24th international military industrial exhibition (MSPO) taking place in the city of Kielce of the Republic of Poland, at the invitation of the Ministry of National Defense of the Republic of Poland.
During the visit, Davit Paxchanyan met with Deputy Minister of National Defense of the Republic of Poland Bartosh Kavnacku. During the meeting, the officials discussed questions concerning military industrial cooperation between the two nations, and spoke about the "Ljubava-Armenia" Armenian-Polish joint military-industrial corporation, considering it a positive example of cooperation between the two countries in the given field. Both sides stressed the fact that the activities of the "Ljubava-Armenia" corporation can become a precedent for future cooperation with Poland.
Davit Paxchanyan once again confirmed his invitation to the Ministry of National Defense of the Republic of Poland to take part in the "ArmHiTec-2016" military industrial exposition, taking place for the first time in the Republic of Armenia, and expressed his expectations of active participation on the part of the Republic of Poland.
During the visit, Deputy Minister of Defense Davit Paxchanyan also held meetings with the president of the Polish Chamber of National Defense Manufacturers Slavomir Kulakovshi, director of the "Ljubava" corporation Marcin Kubica, and director of the "Ljubava-Armenia" corporation Yaroslav Zuxi. A wide range of question of mutual interest were discussed during the meetings.