Քննարկվել են օգոստոսին զինված ուժերում իրականացված միջոցառումների արդյունքները
Օգոստոսի 31-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված օգոստոս ամսվա ընթացքում զինված ուժերում իրականացված միջոցառումների արդյունքների, ինչպես նաև առաջիկա անելիքների քննարկմանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը խորհրդակցության մասնակիցների ուշադրությունը հրավիրել է հաշվետու ժամանակահատվածում իրականացված մարտական և զորահավաքային պատրաստականության միջոցառումների, մշտական տեղակայման վայրերում և մարտական հենակետերում զինանձնակազմի զգոնության ու կարգապահության, անվտանգության կանոնների պահպանման, ինչպես նաև հակառակորդի սադրանքներից ու ոտնձգություններից զերծ մնալու ուղղությամբ իրականացված աշխատանքների վրա:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը փաստել է, որ հաշվետու ժամանակահատվածում պատշաճ կերպով իրականացվել են զինված ուժերի պատրաստության պլանով նախատեսված միջոցառումները, որոնց արդյունքների վերլուծությունը ևս մեկ անգամ հավաստում է, որ հայկական զինված ուժերն ունեն մարտունակության բարձր աստիճան և ունակ են կատարելու առաջադրված խնդիրները:
Անդրադառնալով առաջնագծում ինժեներական, ամրաշինական և անվտանգության կանոնների պահպանման ուղղությամբ իրականացվող շարունակական աշխատանքներին և ընդգծելով, որ օգոստոս ամսվա ընթացքում սահմանագոտում լարվածությունն ընդհանուր առմամբ թուլացել է, Սեյրան Օհանյանը որոշակի խնդիրներ է առաջադրել հետագա աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու նպատակով:

The results of events that took place in the Armed Forces during August were discussed
A working consultation took place at the administrative complex of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia on August 31st, dedicated to the discussion of the results of events that took place in the Armed Forces in the month of August as well as future tasks.
Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan invited the attention of the participants to the works aimed at combat and mobilization preparedness, protection of safety, discipline and alertness rules in permanent bases and combat positions, as well as the ability to refrain from provocations carried out by the adversary, that took place during the relevant time period.
The head of the defense administration stated that during the relevant time period, the events that took place in accordance with the preparation plan were carried out satisfactorily, the analysis of the result of which once again proves that the Armenian Armed Forces have a high level of combat preparedness and have the ability to carry out any assigned tasks.
Referring to works aimed at improving the efficiency of engineering and reinforcement security, Seyran Ohanyan noted that the tensions has relatively decreased during the month of August throughout the entire front line, and assigned several works to be carried out in the future, aimed at improving efficiency.