Ռազմաբժշկական ֆակուլտետ ընդունված կուրսանտները զինվորագրվել են հայրենիքի պաշտպանության վսեմ գործին
Օգոստոսի 31-ին տեղի է ունեցել 2016 թվականին Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ռազմաբժշկական ֆակուլտետ ընդունված կուրսանտների զինվորական երդման հանդիսավոր արարողությանը:
Զինվորական կարգով կուրսանտները երդվել են պատվով ու նվիրումով կատարել իրենց ծառայողական պարտականությունները:
Երդման արարողությանը ներկա էին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը, ԵՊԲՀ ռեկտոր Միքայել Նարիմանյանը, ՊՆ կադրերի և ռազմական կրթության վարչության պետ Մհեր Շիրինյանը, բժշկական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմը, կուրսանտների հարազատներ:
Արդյունավետ ուսումնառություն ու խաղաղ ծառայություն մաղթելով ապագա բժիշկներին` ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալն ու ԵՊԲՀ ռեկտորը արժևորել են ապագա ռազմական բժիշկների գիտակցաբար կատարած մասնագիտության ընտրության որոշումը` հատկապես ապրիլյան ռազմական գործողություններից հետո, և վստահություն հայտնել, որ կուրսանտներն ուսումնառության ավարտին պատվով կիրականացնեն իրենց դժվարին, բայց պատվաբեր ու անգնահատելի առաքելությունը, որպես օրինակ ունենալով Արցախյան ազատամարտի ռազմադաշտում և ապրիլյան ռազմական գործողությունների ընթացքում զինվորի կյանքը փրկելու համար սեփական կյանքը վտանգած ռազմական բժիշկների հերոսությունն ու նվիրումը:

The cadets accepted into the military medical faculty have taken the noble oath to protect their country
31 August, 2016 18:49The cadets made their oath in military fashion, and swore to carry out their service requirements with honor and dedication.
Present at the ceremony were First Deputy Minister of Defense Davit Tonoyan, YSMU rector Miqayel Narimanyan, head of the Personnel and Military Education Department of the Ministry of Defense Mher Shirinyan, the professorial staff of the military medical faculty, and relatives of the cadets.
Wishing the future doctors an efficient educational experience and a peaceful service, the First Deputy Minister of Defense and the YSMU rector valued the conscious decision made by the cadets to pursue their chosen careers, especially in light of the April combat operations. They also expressed assurances, that following their education, the cadets will honorable carry out their difficult, yet honorable and priceless missions, having in mind the example set by the military doctors who heroically endangered their own lives to save soldiers during the Artsakh liberation war and April combat operations.