Երևանում կանցկացվի ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստը
Ի կատարումն 2016 թվականին ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի Հանրապետության նախագահության վերաբերյալ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի 2015թ. նստաշրջանի որոշման` օգոստոսի 16-ին Երևանում կանցկացվի ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստը:
Նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան կժամանեն ՀԱՊԿ անդամ պետությունների` Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի պաշտպանական գերատեսչությունների պատվիրակությունները, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան և ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը:

A Meeting of the Council of Ministers of Defense of CSTO Member States Will Take Place in Yerevan
15 August, 2016 11:23In accordance with the decision concerning the 2016 CSTO presidency of the Republic of Armenia made by the CSTO collective security council in a 2015 session, another meeting of the council of Ministers of Defense of CSTO member states will take place in Yerevan, on August 16th.
Delegations from the defense administrations of Belarus, Kazakhstan, Kirgizstan, Russia and Tajikistan, general secretary of the CSTO Nikolay Bordyuzha and chief of the joint general staff of the CSTO, Colonel-General Anatoli Sidorov, are going to participate in the meeting.