ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է նորանշանակ դեսպանին
Օգոստոսի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիմուր Ուրազաևի հետ:
Շնորհավորելով Թիմուր Ուրազաևին դիվանագիտական առաքելության անցնելու կապակցությամբ՝ Սեյրան Օհանյանը հույս է հայտնել, որ դեսպանն իր առաքելության ընթացքում կնպաստի երկու երկրների հարաբերությունների սերտացմանն ու համագործակցության ամրապնդմանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-ղազախական ռազմաքաղաքական համագործակցությանը վերաբերող, երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին առնչվող հարցեր:

The Minister of Defense of the Republic of Armenia has Received a Newly Appointed Ambassador
On August 11th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Kazakhstan to the Republic of Armenia, Timur Urazayev.
Congratulating Timur Urazayev with regards to his new mission, Seyran Ohanyan expressed hopes that the Ambassador will strengthen relations and cooperation between the two nations during his mission.
During the meeting, the sides discussed questions concerning Armenia-Kazakhstan military cooperation, issues of bilateral interest, as well as regional issues.