Ավարտվել են ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ վարչությունների, առանձին բաժինների, բանակային զորամիավորումների մարզումները
3 Օգոստոսի, 2016 18:05
ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ամփոփվել են ՀՀ զինված ուժերի 2016 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն անցկացված հավաքի արդյունքները:
Երկօրյա աշխատանքների ընթացքում ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ վարչությունների, առանձին բաժինների, բանակային զորամիավորումների միջև ճշտվել են մարտական պատրաստականության բերման հիմնական միջոցառումների, աջակցող ուժերի և միջոցների կիրառման վերաբերյալ փոխգործակցության կազմակերպման պլանները, մարտական պատրաստության փաստաթղթերը, զորքերի ծավալման և մարտական կիրառման, մարտական պատրաստականության և մարտական հերթապահության կազմակերպման վերաբերյալ խնդիրներն ու առաջարկությունները:
Օգոստոսի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի նախագահությամբ կայացել են մարզումներ, որոնք ղեկավարել է ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը: Մարզումների ընթացքում վերստուգվել են մարտական խնդիրներն ու առկա մարտահրավերները, ինչպես նաև, հաշվի առնելով ապրիլյան մարտական գործողությունների փորձը, առաջադրվել են գործնական խնդիրներ զորամիավորումների և կենտրոնական ենթակայության ուժերի մարտական կարողությունները ստուգելու համար: ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ վարչությունների, առանձին բաժինների, բանակային զորամիավորումների հրամանատարների ներգրավմամբ մանրակերտերի վրա անցկացվել են կիրառման պլանների ճշտման և փոխգործակցության կազմակերպման մարզումներ, խաղարկվել են ենթակա ուժերի ու միջոցների կիրառման առանձին դրվագներ:

Training at various subdivisions of the Ministry of Defense, Armed Forces, and General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, separate subdivisions, and army divisions have con
3 August, 2016 18:05
The results of the training taking place as per the 2016 Armed Forces plan were summarized at the administrative complex of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia
During two days of work, various subdivisions of the Ministry of Defense, Armed Forces, and General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, separate subdivisions, and army divisions have coordinated between their efforts aimed at increasing combat preparedness, cooperation plans for support forces and implementation of resources, documentation concerning combat preparedness, deployment and implementation of troops in combat, and issues and proposals concerning combat preparedness and conduct of combat duty.
Training sessions took place on August 3rd, presided by Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan and led by Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Colonel-General Yuri Khachaturov. Issues and challenges concerning combat were discussed during the training sessions, and assignments were handed out to monitor the strengths of subdivisions and central forces, taking into account the events that took place in April of this year. Training sessions for verification of implementation plans and organization of cooperation took place, with the participation of the commanders of various subdivisions of the Ministry of Defense, Armed Forces, and General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, separate subdivisions, and army divisions.