Մեկնարկել են Միջազգային բանակային խաղերը
30 Հուլիսի, 2016 17:52Հուլիսի 30-ին մերձմոսկովյան «Ալաբինո» զորավարժարանում մեկնարկել են «Միջազգային բանակային խաղեր-2016» միջոցառման շրջանակում անցկացվող մրցումները, որոնց մասնակցում են ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները:
«Բանակային միջազգային խաղեր 2016-ի» շրջանակներում անցկացվող «Տանկային բիաթլոն» մրցույթի առաջի փուլին՝ հուլիսի 30-ին կայացած «Անհատական մրցավազքին», Ռուսաստանի, Հնդկաստանի, Սերբիայի, Ղազախստանի, Մոնղոլիայի և Քուվեյթի զինված ուժերի տանկային անձնակազմերի հետ միասին մասնակցել է ՀՀ զինված ուժերի տանկային անձնակազմը: Տանկի հրամանատարն է ավագ լեյտենանտ Աշոտ Մալխասյանը, նշանառու-օպերատորը` կրտսեր սերժանտ Գագիկ Գրիգորյանը, մեխանիկ-վարորդը` շարքային Լևոն Խեչիկյանը:
Բարդ եղանակային պայմաններում անցկացված «Անհատական մրցավազքի» արդյունքների նախնական հաշվարկով ՀՀ զինված ուժերի տանկային անձնակազմը զբաղեցրել է երրորդ հորիզոնականը:
ՀՀ զինված ուժերի տանկային մյուս անձնակազմերը «Անհատական մրցավազքին» կմասնակցեն օգոստոսի 1-ին և 5-ին:

The International Army Games Have Commenced
30 July, 2016 17:52The "International Army Games 2016",in which servicemen from the Armed Forces of the Republic of Armenia are participating, commenced on July 30th, in the "Alabino" military training ground near Moscow.
Servicemen from the Armed Forces of the Republic of Armenia participated in the first stage of the "tank biathlon" on July 30th, along with servicemen from the armed forces of Russia, India, Serbia, Kazakhstan, Mongolia, and Kuwait. The commander of the tank was Lieutenant Ashot Malkhasyan, the aiming operator was junior sergeant Gagik Grigoryan, and the mechanic-driver was private Levon Kechikyan.
The preliminary results of the "tank biathlon," which took place in challenging weather conditions, place the Armenian team in third place.
The rest of the tank crews of the Armed Forces of the Republic of Armenia will participate on August 1st, and August 5th.