Անցկացվել է հայ-ռուսական միջպետական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Հուլիսի 26-ից 29-ը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է ՀՀ տարածքում ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղակայման և գործառնման նպատակով հողատարածքների և անշարժ գույքի փոխանցման հայ-ռուսական միջպետական հանձնաժողովի 11-րդ նիստը:
Հանձնաժողովի աշխատանքներին մասնակցել են ՀՀ պաշտպանության, արտաքին գործերի, արդարադատության, ֆինանսների, քաղաքաշինության նախարարությունների, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի, ՀՀ ԿԱ ԱԱԾ-ի, ոստիկանության, պետական գույքի կառավարման վարչության, անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի, Երևանի քաղաքապետարանի, Շիրակի մարզպետարանի և Գյումրու քաղաքապետարանի ներկայացուցիչներ:
Հայ-ռուսական միջպետական հանձնաժողովի հերթական` 11-րդ նիստի օրակարգում քննարկվել են հանձնաժողովի 10-րդ նիստի որոշումների կատարմանը, ռուսական կողմին հանձնված և հանձնման ենթակա ՀՀ տարածքում ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղակայման կետերի անվանացանկին համապատասխան ռազմավանների օգտագործման իրավունքի գրանցման վկայականների համադրմանը, ռուսաստանյան ռազմակայանի տեխնիկայի ուժերով Գյումրիի քաղաքային ճանապարհների հատվածների նորոգման համար օգնության ցուցաբերմանը, ինչպես նաև ՀՀ-ում տեղակայված ռուսաստանյան ռազմակայանի ռազմավաններին առնչվող այլ հարցեր:
Միջպետական հանձնաժողովի անդամները դիտարկման նպատակով այցելել են նաև ՀՀ տարածքում տեղակայված ՌԴ 102-րդ ռազմակայան:
Հուլիսի 28-ին միջպետական հանձնաժողովի նիստի արդյունքների վերաբերյալ ստորագրվել է արձանագրություն:
Միջպետական հանձնաժողովը ստեղծվել է 1996թ. սեպտեմբերի 27-ի` «ՀՀ   և ՌԴ կառավարությունների միջև ՀՀ տարածքում ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղաբաշխման կետերի և ռուսաստանյան ռազմակայանի տեղաբաշխման ու գործառման համար հողամասերի հանձնման ու օգտագործման կարգի մասին» համաձայնագրի  համապատասխան:

Another Meeting of the Russian-Armenian Inter-state Commission has Taken Place
The 11th meeting of the land and real estate transfer commission has taken place from July 26th to July 29th, at the administrative complex of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
Participants in the meetings included representatives from the Ministry of Defense, Ministry of Foreign Affairs, Finance Ministry, urban planning ministry, the staff of the government of the Republic of Armenia, the national security service of the Republic of Armenia, law enforcement, government property management department, the state committee of real estate registration, the Yerevan city hall, the government of the Shirak region and the Gyumri city hall.
The execution of the decision made in the 10th meeting, coordination between documents concerning the transfer of lands and properties between the Russian base and Armenia, the repair of roads in Gyumri using the equipment at the Russian base, and other questions concerning the Russian base in Armenia were discussed during the 11th meeting.
Members of the commission also visited RF base 102 located in Armenia.
A document was signed on July 28th, concerning the meeting.
The intergovernmental commission was formed on September 27th, 1996, in agreement with the agreement concerning "Land allocations and transfer mechanisms for the military base of the Russian Federation in the Republic of Armenia."