Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է սփյուռքահայ երիտասարդների հետ
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հուլիսի 22-ին հանդիպել է «Դեպի Հայք» հիմնադրամի նախաձեռնությամբ Հայաստան ժամանած մի քանի տասնյակ սփյուռքահայ երիտասարդների հետ:
Ողջունելով հյուրերին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում, Սեյրան Օհանյանը շեշտել է, որ պաշտպանության նախարարությունում արդեն ավանդույթ է դարձել երիտասարդների հետ նման ձևաչափով հանդիպումների անցկացումը:
«Յուրաքանչյուր պետություն իր անվտանգության համակարգը  ձևավորում է երկրի ռազմական ներուժի շրջանակում: Ռազմական ներուժ ասելով հասկանում ենք երկրի տնտեսությունը, բանակը իր զորահավաքային պատրաստությամբ, հայրենասիրական դաստիարակությունը հատկապես երիտասարդության շրջանում: Այդպես է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում և մեր երիտասարդությունն այն մեծ ներուժն է, որ պետք է տանի մեզ առաջ, դեպի զարգացում և մեր խելացի գործունեության արդյունքում բերի այն իրավիճակին, որ մեր անվտանգությունը կառուցենք ոչ միայն սպառազինության, այլև խելացի մտքի, խելացի պաշտպանության վրա»,-նշել է Սեյրան Օհանյանը՝ հավելելով, որ երիտասարդության հետ աշխատանքը պաշտպանական քաղաքականության մաս է կազմում և դա անտեսելը նշանակում է անտեսել լիարժեք պաշտպանական քաղաքականության իրականացումը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հանդիպման ավարտին պատասխանել է նաև սփյուռքահայ երիտասարդների հարցերին:

Seyran Ohanyan Met with Youth from the Diaspora
On July 22nd, Minister of Defense of the Republic of Armenia Seyran Ohanyan met with several youth from the Armenian diaspora, who were participating in the "Repat Armenia program."
Welcoming the guests in the administrative complex of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, Seyran Ohanyan emphasized the fact that similar events have become a sort of tradition.
"Each nation formulates its security policy based on its military potential. The concept of military potential incorporates the country's economy, the army with its preparedness for mobilization, and patriotic upbringing of the youth. This applies to the Republic of Armenia as well. Our youth is that great potential which will drive us forward towards development and our intelligent decision-making will bring us to such a situation where our security will be provided not by armaments, but by intelligent thought and defense," stated Seyran Ohanyan, adding that work with youth is one component of the defense policy, the neglect of which means overlooking the real political situation.