Ամփոփվել է ՀՀ ԶՈւ 3-րդ Բանակային կորպուսի 2016թ. 1-ին կիսամյակի կատարած աշխատանքը
Հուլիսի 16-ին ամփոփվել է ՀՀ ԶՈւ 3-րդ Բանակային կորպուսի 2016թ. 1-ին կիսամյակի մարտական պատրաստականության, մարտական հերթապահության, մարտական պատրաստության, զորքերի ծառայության և զինվորական կարգապահության արդյունքները:
Զեկույցներով հանդես են եկել բանակային կորպուսի սպայական կազմը՝ մանրամասն վերլուծելով վեց ամսվա ընթացքում ունեցած հաջողություններն ու բացթողումները:
Կիսամյակի արդյունքներով լավագույնը ճանաչված մի շարք զինծառայողներ զո-րամիավորման հրամանատարի հրամանով խրախուսվել են շնորհակալագրերով, պատվոգրերով, գերատեսչական կրծքանշաններով ու դրամական պարգևներով, իսկ լավագույն պարտադիր ժամկետային զինծառայողներին տրամադրվել է լրացուցիչ կարճաժամկետ արձակուրդ:
Միջոցառման ավարտին զորամիավորման հրամանատար Գրիգորի Խաչատուրովը նախանշել է 3-րդ եռամսյակի առաջնային խնդիրներն ու առաջադրել դրանց լուծման հիմնական ուղղությունները:

The Works Carried out by the 3rd Army Corps During the First Half of 2016 Have Been Summarized
20 July, 2016 16:23On July 16th, results concerning combat preparedness, combat duty, general service and discipline have been summarized.
The officer staff of the 3rd Corps made presentations, analyzing successes and shortcoming of the first half of the first half of this year in great detail.
Several servicemen who excelled in their service were presented with certificates, badges and monetary prizes, and the best conscript soldiers with additional vacation time.
Commander of the 3rd Army Corps Grigori Khachaturov noted the main challenges of the 3rd quarter and issued to commands to address them.