Հուլիսի 1-ին զինվորական ծառայության կմեկնեն առաջին նորակոչիկները
1 Հուլիսի, 2016 11:37ՀՀ զինված ուժերի համալրման գործընթացը խստագույնս վերահսկվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ԶՈւ ԳՇ ղեկավարության և իրավապահ մարմինների կողմից: Զորակոչն առավել օրինական, արդար և թափանցիկ ապահովելու նպատակով նորակոչիկների զինծառայության վայրի ընտրությունը կատարվում է վիճակահանության սկզբունքով, ինչը հնարավորություն է ընձեռում առավելագույնս կանխել միջնորդավորված միջամտությունները և անօրինական գործողությունները:
Զորակոչի առաջին օրը լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները կարող են լուսաբանել տարածքային զինկոմիսարիատներում:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2016թ. ամառային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար զանգահարել 010-52-34-82 հեռախոսահամարով:

The First Draftees Will Embark For Service on July 1st
1 July, 2016 11:37The draft process of the Armed Forces of the Republic of Armenia is being strictly overseen by the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, the leadership of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, as well as law enforcement bodies. In order to ensure that the draft is completely lawful, fair and transparent, the choice for place of service is carried out on the basis of probability, which provides the ability to restrict mediated intervention and unlawful activity.
Representatives from the media can report about the draft from regional military commissions.
We would like to remind you that according to an order by the Minister of Defense of the Republic of Armenia, a complaints commission has been established under the auspices of the civil council adjacent to the Minister. For more information, please call 010-52-34-82.